Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest aktualnie najbardziej intensywnie rozwijającą się dziedziną medycyny. Lekarze specjaliści zajmują się profilaktyką objawów jakie pojawiają się podczas postępujących procesów starzenia się skóry oraz korygowaniu istniejących już zmian.

 

Z biegiem lat nasza skóra traci swój prawidłowy stopień nawilżenia, w efekcie staje się mniej elastyczna i wiotka. Zachodzące zmiany sprzyjają powstawaniu zmarszczek, a przede wszystkim zmarszczek mimicznych, które nadają naszej twarzy smutny, groźny lub zmęczony wygląd. Każdy z nas ma inny organizm, pojawianie się zmarszczek zależy też od wielu różnych czynników, natomiast większość osób chciałaby zachować młody i promienny wygląd jak najdłużej.

 

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Stwarza możliwość, aby w bezpieczny sposób przywrócić zdrowy i piękny wygląd skóry. Należy pamiętać, że takie zabiegi powinni wykonywać tylko doświadczeni lekarze, którzy potrafią indywidualnie do każdego Pacjenta dobrać odpowiednią terapię tak, aby osiągnąć maksymalny efekt w sposób bezpieczny i trwały. Nawet małe niedoskonałości potrafią negatywnie wpływać na nasz komfort psychiczny każdego dnia. Medycyna estetyczna nie tylko dba o wygląd zewnętrzny, ale poprzez usunięcie określonego problemu korzystnie wpływa na samopoczucie, a tym samym podnosi jakość życia.

 

Lipoliza
Lipoliza jest rozpuszczaniem tłuszczu, który gromadzi się np. w okolicy podbródka. Wystarczają 3 zabiegi w odstępach 1-miesięcznych i twarz nabiera subtelnego wyglądu.

Mezoterapia
Mezoterapia to zabieg polegający na nakłuwaniu twarzy specjalną techniką i wprowadzaniu w skórę koktajli odżywczych. Alternatywą może też być własne osocze bogatopłytkowe pacjenta. Celem zabiegu jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu. Mezoterapię powtarza się kilka razy w zależności od potrzeb i daje ona rewelacyjne efekty. Jest bezpieczna i sprawia, że już po pierwszym zabiegu skóra zaczyna pracować. Mezoterapia jest metodą na usuniecie opadających powiek bez skalpela. Można ją wykonywać pod oczy, gdzie skóra jest zawsze bardzo wiotka, a także na twarz i szyję.

Kwas hialuronowy – wypełnianie bruzd
Z wiekiem zaniedbane zmarszczki utrwalają się i powstają tzw. bruzdy. Do ich wypełnienia może jednak posłużyć kwas hialuronowy. Wówczas staną się one niewidoczne. Kwas hialuronowy ma też zastosowanie, jeśli chodzi o powiększanie ust. Dzięki temu zabiegowi ich owal znacznie się poprawia. W naszym gabinecie oferujemy powiększanie ust, które wykonujemy w taki sposób, aby wyglądały one naturalnie. Istnieją różne stopnie usieciowania kwasu, a każdy zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji w celu uzgodnienia przebiegu.

Likwidacja zmarszczek (kurze łapki, lwia zmarszczka, linie wenus)
Zmarszczki można zlikwidować za pomocą toksyny botulinowej. Zabieg wystarcza na 5 do 8 miesięcy i powoduje opóźnienie starzenia skóry, jej odpoczynek od pracy w zagrożonym łamaniem miejscu. Metoda ta jest najczęściej stosowana w likwidacji tzw. lwiej zmarszczki, kurzych łapek, linii marionetek oraz Wenus na szyi.

 

Zabiegi przeprowadzane są przez certyfikowaną specjalistkę w tej dziedzinie - dr Joannę Marczyńską. Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji!